Projekt mobilni komunikator za lažje sporazumevanje se v prvi vrsti dotika problema ljudi s posebnimi potrebami, in sicer tistih, ki imajo zaradi svojih telesnih ovir težave pri sporazumevanju in govoru (npr. zaradi deformacij ali poškodbe govornega aparata, motenj v gibalnem razvoju, motnje v duševnem razvoju, avtizma …). Ti ljudje se težko sporazumevajo z drugimi ljudmi, kar jih lahko ovira pri njihovem socialnem življenju.

V času zasnove in izdelave mobilne aplikacije Moj Komunikator na slovenskem trgu niso obstajale aplikacije s tega področja. Podobne aplikacije so bile sicer na voljo na tujem trgu, vendar so bile le-te na voljo v tujih jezikih. Tudi v letu 2019 nadgrajena aplikacija MIKI (Mobilni Interaktivni Komunikator I) je še vedno edina te vrste v slovenskem prostoru.

Aplikacija MIKI je enostavna za uporabo, uporabna na pametnih telefonih in tabličnih računalnikih in je brezplačna. Cilj aplikacije je poenostaviti sporazumevanje osebam s posebnimi potrebami in osebam, ki zaradi različnih dejavnikov (operacije, poškodbe) ne morejo govoriti. Dostopna je širši javnosti, poleg možnosti komuniciranja se lahko uporablja tudi za učenje novih besed ali sestavljanja le teh v povedi. To pomeni, da lahko aplikacijo uporablja kdorkoli.

Sama uporaba aplikacije je enostavna. Vsebuje osnovne besede (v slikovni in besedni različici), ki so potrebne za vsakdanje sporazumevanje. Uporabnik mobilnega komunikatorja izbira različne besede, aplikacija pa le-te nato poveže v povedi in jih predvaja. Aplikacija omogoča tudi shranjevanje povedi v knjižnico, kar omogoča hitrejše sporazumevanje ob redni uporabi komunikatorja. Omogoča tudi vnašanje novih slik in zvočnih posnetkov s čimer lahko vsebino povsem prilagodimo uporabniku.

(Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1)